Volejbols (angļuvolleyballvolley — ‘atsitiens lidojumā’ un ball — ‘bumba’) ir komandu sporta veids, kurā divas komandas sacenšas speciāli tam paredzētā laukumā, kurš laukuma vidū pārdalīts ar tīklu uz pusēm, cenšoties nogādāt bumbu pretinieka laukuma pusē un lai tā piezemētos tajā, kā arī cenšoties piespiest pretinieku kļūdīties. Spēlētāji nedrīkst pieskarties bumbai savā laukuma pusē, izveidot vairāk kā trīs saspēles. Volejbols ir radies Amerikas Savienotajās Valstīs 1895. gadā.

Volejbola galvenā pārvalde ir Starptautiskā Volejbola federācija (FIVB, frančuFédération Internationale de Volleyball). Olimpisko spēļu programmā volejbols pirmo reizi tika iekļauts 1964. gadā Tokijā.

Volejbols - kombinacionāls sporta veids, kur katram spēlētājam ir sava noteikta vieta laukumā. Svarīga nozīme ir spēlētājiem, kuri spēlē pie tīkla un bloķē pretinieku raidītās bumbas. Reakcija, koordinācija un fiziskais spēks ir vieni no svarīgākajiem elementiem efektīgam uzbrukumam. Iesācējiem volejbols ir ļoti labs brīvā laika pavadīšanas kavēklis.

Pastāv volejbola spēles dažādas variācijas, tās atšķiras no tradicionālā volejbola spēles - pludmales volejbols (no 1996. gada arī iekļauts Olimpisko spēļu programmā), minivolejbols un pionierbols.

Volejbola nodaļa

2019./2020.m.g. tiek komplektētas jaunas grupas un papildinātas esošās ar jauniem audzēkņiem.

INFO tālr. - 64127787
Direktores vietniece Ieva Eglīte - 29360984
E-pasts: sportaskola@cesusportaskola.lv


Treneru sastāvs

Kalniņa Janīna 
Mārtiņsons Ģirts
Rihards Lazdiņš

Jānis Freivalds
Latvijas Volejbola Federācija

Cēsu pilsētas Sporta skola 2019    

 .